piatok 1. decembra 2017

Ravadinovo 2017

Nepoznáte?
A možno ste už niekoľkokrát prešli okolo ... :)
Maličká dedinka blízko Sozopolu (cca 7 min autom) v Bulharsku.


Nebolo v nej nič zaujímavé, kým sa tam nejaký boháč nerozhodol postaviť atrakciu - zámok s krásnym parkom v štýle Disney. V lete atrakcia pre turistov, cez rok miesto pre spoločenské a firemné akcie. Dobre to vymyslel :)
Zo Sozopolu sa tam dá dostať peši za 1hodinku, alebo autobusom za 1lv/osobu, ale ten ide len 4x denne (10:30, 12:40, 16:30 a 18:40) z autobusovej stanice (zastávka v starom Sozopole pred Amfiteátrom). Autobus zastane pred zámkom, ale pri ceste naspäť preba prejsť cca 500m ďalej do dediny (odchody z Ravadinova o 10:40, 12:50, 16:40 a 18:50), pri zámku nestojí.
My sme sa tam vybrali peši - sme predsa nejaké turistky! :D A hlavne hlásili zamračené, chceli sme si chladnejší deň oddýchnuť od pláže ... hm, ale predpoveď im nevyšla ...

Vstup
 Samotný zámok je pre zatvorený, ale záhrada je úchvatná ... fontánky, kvetinové záhony, tajné zákutia, vodopády, jazierka, labute i malá ZOO pre deti ... V takomto krásnom prostredí sme strávili jedno poobedie našej letnej dovolenky. Ak tam pôjdete, odporúčam si pribaliť 2 modelky, určite využijete! Písať ani niet čo, fotky hovoria samé ... zabávali sme sa :)

Zámok - pohľad od vstupu
Stále pohľad od vstupu
Moje modelky - povinná výbava :D
Pre malé princezny tam prenajímali šaty - presne ako v Disneylande. Moje princezny už z toho vyrástli, ale to bolo zábavy, keď sme neskôr stretli aj jednu asi 25-30 ročnú rádoby-princeznú, ktorú fotil priateľ-fotograf na každom rožku. No ktovie, či si slečna tie šaty priniesla, alebo ich požičiavali aj pre takéto odrastenejšie kusy :D Moje modelky si vystačili so svojimi šortkami, aj tak sú fotky nádherné ...
Vodopádik
Cesta k tajomným dverám
Za dverami :)
Bláznivé baby :D
Zámok
Vínne pivnice - Hodovná sieň
Byť či nebyť? To je otázka ....
Vínne pivnice
Zámok - nádvorie
Zámocká pravoslávna kaplnka
V kaplnke
A opäť fontánka ...
Jazero s labuťami
Zámok
Osviežujúce frappé :)
Fontána v štýle Versailles
Dôkaz, že aj ja som tu bola :D
Koník - deti sa aj vozili (malé, nie moje :D)
Odchod z reštaurácie
Zámok
Ďalšia fontánka
Môj nový chlap :D
Mostík ponad menšie jazierko
Aquapark rastúci za Zámkom
Cesta domov, peši samozrejme, bola tiež zaujímavá. Danku ohrýzli voľné sandálky a ja som zachraňovala situáciu, ako sa dalo, keďže sme odchádzali o 14:45 a autobus o 16:40 bol v nedohľadne ... Domov sme došli ako šaškovia, ale došli sme! A kým prišiel aj autobus, už sme boli aj oddýchnuté!
Moje, tvoje, naše, vaše ... ktoré sú čie???
Ostrov sv. Ivana pri Sozopole
Kooooonečne doma :D
Dovidenia nabudúce na mojich potulkách :)


                                        Marta

1 komentár:

  1. Úžasný návrat do léta!
    Jste skvělé cestovatelky a jen tak něco vás nedostane!
    Marti, měj hezký večer. Helena

    OdpovedaťOdstrániť

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...