štvrtok 26. decembra 2019

Azúrové pobrežie 2019 IV. - Cannes

Seriál
      V tomto vianočnom období vás netradične pozývam na naozaj krátku letnú prechádzku do Cannes, do mestečka patriacemu k "povinnej jazde" na Azúrovom pobreží. Len  pripomeniem - my sme tu dostali vlakom, po dobrodružnej návšteve Grasse.

     Dankin šťastný úsmev v Cannes pred vlakovou stanicou hovorí za všetko :) A našťastie, zastávku autobusu do Nice sme našli hneď pred vlakovou stanicou, naša budúcnosť už bola jasná a bezpečná!!! Oproti stanici sme si kúpili buchtičky s čokoládou a zamierili do prístavu s neodbytnou predstavou obrovskej zmrzliny, veď sme si zaslúžili!
Cannes - vlaková stanica
Cannes - do prístavu s buchtičkami :)
      Zmrzlinu sme objavili pri prvom pohľade na prístav a Festivalový palác... Odložila som foťák a zapratala si ruky kornútikom. Danka si to nakoniec rozmyslela a dala si ľadovú drť. A v tom momente sme ostali stáť s otvorenými ústami, lebo oproti nám sa valil TANK!!! Bol vyzdobený americkými zástavkami a plný veselých mladých mužov v uniformách a za ním ďalší tank a vojenské dodávky, delá, autá ... všetko zelené. Od prístavu sa vinula vojenská prehliadka mestom. Bohužiaľ moje ruky, plné tečúcej zmrzliny, neboli schopné dostať sa k foťáku. Tie tanky boli naozaj super. Bola som rada, že som nakoniec odfotila aspoň nejaké delo, ktoré sa otáčalo pred prehliadkou...
Cannes - trochu z vojenskej techniky
      Potešené, že to nie je útok na nás, kľučkujúc pomedzi policajtov, sme si to namierili na hradný vŕšok. Lebo Cannes, to nie je len prístav a Festivalový palác. Je to aj krásny romantický vŕšok nad prístavom s kostolíkom Panny Márie Nádeje (Église Notre-Dame-d'Espérance) a hradom s múzeom (Château de la Castre). 
Cannes - cesta na hradný vŕšok
Cannes - na hradnom vŕšku
Cannes - Panna Mária na hradnom vŕšku
      Nečakali sme už nič otvorené, bolo pred siedmou večer, ale na prechádzku bol ideálny čas ... Na vŕšku na nádvorí za kostolom bol práve klavírny koncert, stánky s umeleckými výrobkami a policajti. Určite sprievodný program k tej veľkej prehliadke dole v prístave. Za ďalšou bránou, smerom k hradnému múzeu, sa už chystali mažoretky, tak sme sa tam ani netlačili. Stačili nám krásne výhľady z nádvoria za kostolom a z hradieb pred kostolom.
Cannes - prístav a Festivalový palác z hradného vŕšku
Cannes - vojenská prehliadka z hradného vŕšku
Danka a Cannes
Ja a Cannes
Cannes z hradného vŕšku
Kostol Panny Márie Nádeje (Église Notre-Dame-d'Espérance)
Cannes - domy pred hradbami pred kostolom
Cannes - kamoška čajka
Západ slnka, Azúrové pobrežie a Danka
Cannes - cesta z hradného vŕšku
      Po návrate do prístavu sa mi Danka priznala, že ju otlačili žabky. Vyzula sa a ďalej už chodila po Cannes bosá ... no ako doma :) Pokúsila sa schladiť si ubolené nožičky vo vode ... ale nepodarilo sa, voda bola nízko :( Odmietla preto vyhliadkové koleso a len sme prešli okolo Festivalového paláca, pofotili si ho a vrátili sa na stanicu na autobus o ôsmej.
Cannes - hradný vŕšok z prístavu
Cannes - prístav
Cannes - chceli by sme si namočiť nožičky...
Cannes - vyhliadkové koleso
Cannes - Kasíno vo Festivalovom paláci
Cannes - pred Kasínom
Cannes - Festivalový palác s červeným kobercom
      Boli sme rady, že sme si sadli. Po 1,5h v autobuse sme už trochu ľutovali, že sme neobetovali 7-8€ na vlak (v Nice by sme boli za 45 min), takto nám to za 1,5€ trvalo nakoniec naozaj 2h ... v zápchach okolo Antibes autobus doslova stál desiatky minút. Mne to zas až tak nevadilo :) Veď ja som bola tá, čo ušetrila dokopy hádam aj 11-12€ :D
Cannes - busta Georga Pompidou pred Festivalovým palácom
      Nakoniec sme to všetko zvládli! Unavené, ubolené, ale plné zážitkov sme odkvecli do postelí a tešili sa na ďalší deň na pláž a more ...

                                                                                 Marta

2 komentáre:

 1. Marti, děkuji za návrat do léta. nevadí, naopak jsem ráda, zima zatím stejně žádná není...
  Přeji krásný povánoční den! Helena

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Tak si to zakríkla, už je zima :) Ale vracať sa do leta aj tak ešte budem :) Pozdravujem, Marta

   Odstrániť